Natürel Sızma Zeytinyağı - 1 litre

Natürel Sızma Zeytinyağı - 1 litre

0 YorumZeytin

Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 litre Balıkesir gömeç bölgesi, kaz dağlarının eteğinde yetişen Diğer zeytin yağları arasında en kaliteli ve asit oranı 6.5...

39,00 ₺

SONRAKİ Gün Teslimat

%100 DOĞAL

Adet:
Toplam:

39,00 ₺

Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 litre

Balıkesir gömeç bölgesi, kaz dağlarının eteğinde yetişen

Diğer zeytin yağları arasında en kaliteli ve asit oranı 6.5 dizyem silkme yöntemi ile ağaçlardan toplanan ve mekanik araçlarla üretimi gerçekleştirilen yağdır.

 

Ağacından özenle toplanan yeşilimsi ve olgunlaşmış zeytinlerin sıkılmasından elde edilen natürel sızma zeytinyağıdır. Bu yağlar E vitamini bakımından zengindir. Tüm sıcak ve soğuk yemeklerinizde, özellikle baklava yapımında, balık pişirmede gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Naturel sızma zeytinyağı üretiminde ortalama 4-5 kilo zeytinden 1 kilo zeytinyağı elde edilir.

Asit oranı:           Max.%0,8 Hasat Zamanı:    Kasım 15 ile Ocak 15 arası Sıkım Zamanı:    Toplandıktan hemen sonra  Bölge: Balıkesir Ayvalık, Gömeç, Edremit, Burhaniye

Natürel sızma zeytinyağı kandaki kolesterolü düzenlediği için kalp ve damar hastalarına ilaç olarak tavsiye edilmektedir.

Natürel sızma zeytinyağının içerdiği E, A, D ve K vitaminleri, çocukların ve yetişkinlerin kemik gelişimine oldukça yardımcı olmaktadır. Natürel zeytinyağı faydaları kalsiyum kaybını engelleyerek kemikleri güçlendirmektedir.

Natürel Zeytinyağı faydaları kemikler organizmanın mineral yapılarının deposunu oluşturur ve mineral birikimi olmadığı takdirde kemik erimesi gibi ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır. Bu bakımdan zeytinin iskelet sistemimiz üzerinde çok olumlu katkısı vardır.

Natürel sızma zeytinyağı mide asidini azaltarak mideyi gastrit ve ülser gibi hastalıklara karşı birebirdir. Bununla beraber safra salgısının harekete geçirerek, sindirimin çok iyi hale gelmesini sağlar. Natürel sızma zeytinyağı tüketiminde Osteoporoz ve Alzheimer hastalıklarına karşı, kalsiyumun emilini arttırması, beyin hücrelerinin zarında bulunan yağ asitlerinin yapısı oluşturulması nedeniyle olumlu etkisi kanıtlanmıştır. Natürel sızma zeytinyağı faydasının sebebi içerisinde “oleokantal” isimli doğal bir bileşim bulunuyor. Bu bileşim Alzheimer hastalığının sebebi olduğu düşünülen beta-amiloid birikimini azaltmaya yardımcı oluyor ve böylece hastalığa yakalanma riskini de azaltıyor. Natürel sızma zeytinyağı, vücutta serbest radikaller olarak adlandırılan ve hücre hasarına sebep olan maddelerin oluşumunu antioksidan özelliği sayesinde engelleyerek karaciğeri hücre hasarından koruyor. vücutta iltihaplanmayı önleyici etkileri sebebiyle, iltihabi bir kronik hastalık olan akut pankreatit gelişimini de engelliyor.

 • Teslim Süresi Nedir?

  Samsun içi teslimat ertesi gün yapılmaktadır.

 • Güvenlik/Araç?

  Samsun içinde ürünlerimiz özel olarak soğuk hava depolu araçlarımızla kapınıza teslim edilmektedir.

  Samsun dışı ise henüz kargo anlaşmamız yoktur.

 • Kargo ücreti?

  Samsun içi kendi araçlarımızla dağıtımlarımız ücretsizdir.

  Samsun dışı tesilmatlarda ürünlerimiz özel kutulama ve hacim sebebiyle ücretlidir.

 • Nerelere kargo var?

  Şuan sadece Samsun içi Atakum/İlkadım/19 Mayıs ve Bafra ilçelerine teslimatımız mevcuttur.

  Çok kısa süre içerisinde kargo anlaşması yapılacak olup tüm Türkiye'ye kargo gönderilecektir.

5 üzerinden 0

 • 5 yıldız0
 • 4 yıldız0
 • 3 yıldız0
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız0
Yorum Yapın

  Bafra Sürmeli Organik Köyümüzde hayvan sağlığı ve refahına özen gösterilen çifliğimizdeki inekler, Veteriner hekim kontrolüyle hijyen kurallarına titizlikle uyularak otomatik makinelerle sağılır, Sağlıklı ineklerimizden elde ettiğimiz kaliteli süt, bakteri düzeyini minumum düzeyde tutulması için 4 dereceye soğutulur. Gıda Mühendisi kontrolünde el değmeden tek kullanımlık petlere paketlenir. Doğal süt tüketebilmeniz ve kendi doğal yoğurdunuzu yapabilmeniz için eşşiz bir besin olan sütümüzü doğasındaki değerleri koruyarak soğutuculu aracımızla kapınıza ulaştırmaktayız. Süt Konağı olarak Sağlıklı gıdalarla beslenme bilincini yaygınlaştırmak için kaliteli ürünlerimizle hizmetinizdeyiz.