300 TL ve üzeri KARGO BEDAVA!
Sepeti Gizle
Toplam: 0,00 TL
Alışverişi Tamamla
Natürel Sızma Zeytinyağı - 1 litre resim detay
Natürel Sızma Zeytinyağı - 1 litre resim önizleme

Natürel Sızma Zeytinyağı - 1 litre

53,00 TL

-
+
Hijyenik Paketleme
Hızlı Gönderim
Kapıda Ödeme
Taksit İmkanı

Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 litre

Balıkesir gömeç bölgesi, kaz dağlarının eteğinde yetişen

Diğer zeytin yağları arasında en kaliteli ve asit oranı 6.5 dizyem silkme yöntemi ile ağaçlardan toplanan ve mekanik araçlarla üretimi gerçekleştirilen yağdır.

 

Ağacından özenle toplanan yeşilimsi ve olgunlaşmış zeytinlerin sıkılmasından elde edilen natürel sızma zeytinyağıdır. Bu yağlar E vitamini bakımından zengindir. Tüm sıcak ve soğuk yemeklerinizde, özellikle baklava yapımında, balık pişirmede gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Naturel sızma zeytinyağı üretiminde ortalama 4-5 kilo zeytinden 1 kilo zeytinyağı elde edilir.

Asit oranı:           Max.%0,8 Hasat Zamanı:    Kasım 15 ile Ocak 15 arası Sıkım Zamanı:    Toplandıktan hemen sonra  Bölge: Balıkesir Ayvalık, Gömeç, Edremit, Burhaniye

Natürel sızma zeytinyağı kandaki kolesterolü düzenlediği için kalp ve damar hastalarına ilaç olarak tavsiye edilmektedir.

Natürel sızma zeytinyağının içerdiği E, A, D ve K vitaminleri, çocukların ve yetişkinlerin kemik gelişimine oldukça yardımcı olmaktadır. Natürel zeytinyağı faydaları kalsiyum kaybını engelleyerek kemikleri güçlendirmektedir.

Natürel Zeytinyağı faydaları kemikler organizmanın mineral yapılarının deposunu oluşturur ve mineral birikimi olmadığı takdirde kemik erimesi gibi ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır. Bu bakımdan zeytinin iskelet sistemimiz üzerinde çok olumlu katkısı vardır.

Natürel sızma zeytinyağı mide asidini azaltarak mideyi gastrit ve ülser gibi hastalıklara karşı birebirdir. Bununla beraber safra salgısının harekete geçirerek, sindirimin çok iyi hale gelmesini sağlar. Natürel sızma zeytinyağı tüketiminde Osteoporoz ve Alzheimer hastalıklarına karşı, kalsiyumun emilini arttırması, beyin hücrelerinin zarında bulunan yağ asitlerinin yapısı oluşturulması nedeniyle olumlu etkisi kanıtlanmıştır. Natürel sızma zeytinyağı faydasının sebebi içerisinde “oleokantal” isimli doğal bir bileşim bulunuyor. Bu bileşim Alzheimer hastalığının sebebi olduğu düşünülen beta-amiloid birikimini azaltmaya yardımcı oluyor ve böylece hastalığa yakalanma riskini de azaltıyor. Natürel sızma zeytinyağı, vücutta serbest radikaller olarak adlandırılan ve hücre hasarına sebep olan maddelerin oluşumunu antioksidan özelliği sayesinde engelleyerek karaciğeri hücre hasarından koruyor. vücutta iltihaplanmayı önleyici etkileri sebebiyle, iltihabi bir kronik hastalık olan akut pankreatit gelişimini de engelliyor.

 • 5 Çok İyi (0)
  % 0
 • 4 İyi (0)
  % 0
 • 3 Ne İyi/Ne Kötü (0)
  % 0
 • 2 Kötü (0)
  % 0
 • 1 Çok Kötü (0)
  % 0
Ortalama Puan
Henüz Değerlendirilmemiş
Bafra Sürmeli Organik Köyümüzde hayvan sağlığı ve refahına özen gösterilen çifliğimizdeki inekler, Veteriner hekim kontrolüyle hijyen kurallarına titizlikle uyularak otomatik makinelerle sağılır, Sağlıklı ineklerimizden elde ettiğimiz kaliteli süt, bakteri düzeyini minumum düzeyde tutulması için 4 dereceye soğutulur. Gıda Mühendisi kontrolünde el değmeden tek kullanımlık petlere paketlenir. Doğal süt tüketebilmeniz ve kendi doğal yoğurdunuzu yapabilmeniz için eşşiz bir besin olan sütümüzü doğasındaki değerleri koruyarak soğutuculu aracımızla kapınıza ulaştırmaktayız. Süt Konağı olarak Sağlıklı gıdalarla beslenme bilincini yaygınlaştırmak için kaliteli ürünlerimizle hizmetinizdeyiz.

Köylerden şehirlere göç etmemizle birlikte doğal gıda tüketimimizin yerini katkı maddeleri ile raf ömrü uzatılmış endüstriyel gıdalar almıştır. Endüstriyel gıdaların tüketiminden kurtulup doğal ürünlerle beslenebilmek için 'SÜT KONAĞI' markamızla ilk doğal ürün çalışmamızı istifadenize sunduk. DOĞAL SÜT tüketebilmeniz ve kendi DOĞAL YOĞURDUNUZU yapabilmeniz için Bafra Sürmeli Organik Köyümüzdeki ineklerimizden elde ettiğimiz işlem görmemiş günlük doğal tam yağlı ÇİĞ SÜTÜNÜZÜ evlerinize kadar teslim ediyoruz. Uzmanlar günde iki bardak 'Doğal Süt' tüketmemizin önemini vurgulamaktadırlar. Doğal gıdalarla beslenme bilincini hep birlikte yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşamak için Süt Konağı DOĞAL ÇİĞ SÜTÜYLE hizmetinize hazırdır

Sizin İçin Önerilenler

  Barbunya - 1 kgBarbunya - 1 kg
  19,00 TL
   Pirinç - 1 Kg.Pirinç - 1 Kg.
   12,00 TL
    Limon - 1 KgLimon - 1 Kg
    7,50 TL
     Pilavlık Bulgur - 1 kgPilavlık Bulgur - 1 kg
     9,50 TL
      Dermason Fasulye - 1 Kg Dermason Fasulye - 1 Kg
      17,00 TL
       Kırmızı Mercimek - 1 kgKırmızı Mercimek - 1 kg
       13,50 TL
       İNDİRİM
        Köy Peyniri - 1 Kg.Köy Peyniri - 1 Kg.
        30,00 TL35,00 TL
        İNDİRİM
         Erzincan Şeker Fasülye - 1 kg.Erzincan Şeker Fasülye - 1 kg.
         20,00 TL26,00 TL