Sepeti Gizle
Toplam: 0,00 TL
Alışverişi Tamamla

Sıkça Sorular Sorular

Sizin İçin Sıkça Sorulan Soruları Derledik

Değerli müşterilerimiz,
Bildiğiniz üzere 1 yıldır süt fiyatlarımızda herhangi bir değişikliğe gitmedik. Ancak son zamanlarda hayvan yemlerine gelen %50'lik zam neticesinde, sizlere vereceğimiz hizmetin kalitesinin azalmadan devam etmesi için süt fiyatlarımızı güncellemek durumunda kaldık.
Anlayışınız için teşekkürler.

Değerli Müşterilerimiz, Hastaliktan ARİ çiftliğimizde, özel makinelerle sağılan süt doğrudan +4 Derecelik süt dolum tanklarımıza, oradan da tek kullanımlık petlere doldurularak ilk defa sizin açacağınız özel kilitli kapaklarla paketlenmektedir. Herhangi bir yağ alım işlemi ya da ekstra bir koruyucu takviyesi, katkı maddesi vb. kesinlikle uygulanmamaktadır. Holstein ineklerimizin sütünün yağ oranı %3.6~%4 aralığındadır. Amabalajlarımız üzerinde de göreceğiniz üzere %3.6~%4 aralığında yağ oranı bilgisi bulunmaktadır. Bundan şüphe duyuyorsanız  gıda tarım bakanlığının laboratuvarında ölçüm yaptırabilirsiniz. Eğer ki bu orandan daha düşük çıkarsa gerekli yasal işlemleri yapabilirsiniz.  Misyonumuz çiftlikten doğal ürünleri sofranıza getirmektir. Temel ilkelerimizden biri de asla kendi soframıza koyamayacağımız ürünleri üretmemek/satmamaktır. Firmamızın bu konuda ilkeli bir duruşu vardır. Müşterilerimizi yanıltmak gibi asla bir düşüncemiz yoktur.

Ayrıca dilerseniz Bafra Sürmeli Organik Köyü'ndeki çiftliğimizi ziyaret edebilir, tüm üretim aşamalarımızı görebilirsiniz. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

 

Sütümüz otomatik sağımda elde edildiğinden dış ortamdan herhangi bir kontaminasyona maruz kalmaz. Sağım sonrası hemen +4 Derece'ye soğutulduğu için bakterilerin gelişimi minimum düzeye indirilmiş olur. Tek kullanımlık petlere el değmeden hijyenik bir dolum yapılıp yine +4 Derece'de muhafaza edilerek tüketiciye ulaştırıldığından mikrobiyolojik gelişme minimum düzeydedir. Soğuk zincir sağladığımız için ve hijyene önem verdiğimizden sütümüz minimum 24 saat dayanmaktadır.

Sucuğumuz doğal fermantasyon ile üretilmektedir. İçeriğinde koruyucu tuzlar vardır. Paket açıldıktan sonra hava almaya başladığı için uzun süre (2-3 gün) kullanmayacaksa buzlukta saklanması gerek aksi taktirde fermantasyon devam ederek sucuk tadı bozulur.

Verdiğiniz siparişlerden kazandığınız puanları alışveriş yaparken harcayabilirsiniz. Puanlarınız sepet tutarınızı karşılıyorsa puan ile sipariş verebilirsiniz. Puanları parçalı olarak sepet tutarından karşılığı kadar tutarı düşme şeklinde indirim kuponu gibi kullanamazsınız. Yalnızca sepet tutarınızı karşıladığında kullanabilirsiniz. Alışveriş yaparken 100 Puan'ın karşılığı 1 TL'dir.

Her ürünün kendine özel puan kazancı vardır. Sipariş verirken sepet özetinizde o siparişten kaç puan kazanacağınızı göreceksiniz. Toplam puanlarınıza profil/hesabım kısmından erişebilirsiniz.

Yoğurdumuzun sulu olmasının sebebi tamamen doğal katkısız olmasından kaynaklanmaktadır. Yoğurda endüstriyel firmalar gibi süt tozu, jelatin veya kıvam arttırıcı katkı maddeleri katmıyoruz. Bundan dolayı sulu oluyor. Şunu da vurgulamak isteriz; probiyotik bir yoğurt doğal mayalamayla elde edildiğinden yararlı bakterilerin olduğu, yoğurdun üstüne biriken suyu tüketmeniz sağlık ve bağışıklık açısından önemlidir.  Daha katı bir yoğurt için manda yoğurdumuzu deneyebilirsiniz. 

Ayrıca Hastaliktan ARİ çiftliğimizde, özel makinelerle sağılan süt doğrudan süt depomuza, oradan da tek kullanımlık petlere doldurularak ilk defa sizin açacağınız özel kilitli kapaklarla paketlenmektedir. Herhangi bir yağ alım işlemi ya da ekstra bir koruyucu takviyesi, katkı maddesi vb. kesinlikle uygulanmamaktadır. 

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?